رنگ پوست

پوست انسان در رنگ های متنوعی قرار دارد،از سایه های قهوه ای تیره گرفته تا تقریبا سفید.تیم رژسبز شما را با انواع آنها آشنا می کند.

انواع پوست

  • سفید صدفی

اغلب این افراد دارای موهای قرمز،چشم های سبز و پوست کک مکی هستند.

پوستشان نسبت به پرتوهای UV بسیار حساس بوده،به همین دلیل در برابر آفتاب شدیدا دچار آفتاب سوختگی می شوند؛اما پوستشان هرگز برنزه نمی شود.پیری نوری در این زمینه شدید بوده و خیلی زود رخ می دهدو استعداد آنها در ابتلا به سرطان پوست بالا است.

·         سفید

اغلب چشم های آبی و موهای بلوند دارند.مانند گروه قبل پوستشان نسبت به پرتوهای UV حساس بوده و به آسانی دچار آفتاب سوختگی می شود،اما به کمترین زمان ممکن برنزه می شود.همچنین پیری نوری در این گروه نیز شدید بوده و خیلی زود اتفاق می افتد.استعداد آنها در ابتلا به سرطان پوست همچنان بالاست.

·         سفید گچی

این گروه از سفید پوستان موهای قهوه ای و چشم های آبی یا عسلی دارند.حساسیت پوست آنها به پرتوهای UV نسبت به دو گروه قبلی کمتر است،اما همچنان میزان این حساسیت بالاست؛بنابراین میزان آفتاب سوختگی در آنها متوسط بوده وبه تدریج و به طور یکنواخت برنزه می شوند.پیری نوری در آنها متوسط تا شدید است و استعداد ابتلا به سرطان پوست برای انها متوسط است.

·         قهوه ای روشن

مو و چشم قهوه ای ،پوست آنها اصطلاحا گندمی و اغلب از نوع مختلط است.میزان حساسیت آنها نسبت به پرتوهای UV متوسط است،در نتیجه بسیار کم آفتاب سوخته و به خوبی نیز برنزه می شوند.پیری نوری و ابتلا به سرطان پوست در آنها متوسط یا کم است.

·         قهوه ای

رنگ پوست آنها به طور مشخص قهوه ای بوده،مو و چشمی تیره دارند.حساسیت آنها نسبت به پرتوهای UV بسیار کم است و در نتیجه هرگز دچار آفتاب سوختگی نشده و زیاد برنزه می شوند.پیری نوری در آنها آهسته،تدریجی و اندک است و استعدادشان برای ابه سرطان پوست بسیار اندک است.

·         قهوه ای تیره یا سیاه

سیاه پوستان در بین تمامی نژادها کمترین میزان حساسیت به پرتوهای UV را دارن،حتی میتوان گفت ابدا حساسیتی ندارند؛بنابراین به هیچ عنوان دچار آفتاب سوختگی نشده،زیاد و عمیق برنزه می شوند.پیری نوری در آنها بسیار آهسته،تدریجی و در کمتریت حد ممکن اتفاق می افتدو هیچ گونه استعدادی برای ابتلا به سرطان پوست ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =